Konferenční centrum English version Česká verze
 
 
 

O Praze

 

Hlavní město České republiky je nejvýznamnější městskou památkovou rezervací v České republice. Od roku 1992 je historické jádro Prahy o celkové rozloze 866 hektarů zapsáno do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Praha je již stovky let považována za jedno znejkrásnějších měst světa a je označovaná takovými přívlastky jako „zlatá“ nebo „stověžatá“. Její krásu obdivovaly takové osbnosti jako W.A. Mozart, G. Apollinaire, F.M. Dostojevskij nebo královna Alžběta II. Město zároveň inspirovalo a promítlo se do tvorby mnoha umělců. Mezi jinými nelze opomenout alespoň Jana Nerudu, Jaroslava Haška či Franze Kafku.

Praha představuje jedinečný komplex památek, jemuž vysoko nad městem vévodí Pražský hrad, který je ukázkou mnoha uměleckých slohů a směrů. Historické jádro města se rozkládá na obou březích řeky Vltavy a tvoří ho 6 částí. Jsou to: Staré Město, Josefov (dnes součást Starého Města), Nové Město, Malá Strana, Hradčany aVyšehrad. V tomto historickém centru se také nachází největší množství památkových objektů, muzeí a galerií.

 

Základní informace:

Rozloha: 496 km²

Počet obyvatel: 1288696

Zeměpisná šířka: 50° 05′ s. š.

Zeměpisná délka: 14° 25′ v. d.

Nadmořská výška: 177 m n. m. –399 m n. m.

Počet městských obvodů: 10

Počet městských částí: 57

   
   
 

Odkazy

      
   
 

© 2010 Konferenční centrum Ústavu molekulární genetiky AV ČR
Powered and created by CZECH-IN s.r.o. | XHTML 1.0 Strict | CSS 2.1

   
Design studio E-WORKS